Hakkımızda


        Nakkaş Gıyasettin Eyyüboğlu tarafından kurulan Eyyuboğlu Nakkaş Cami süslemelerinde ve restorasyon çalışmalarında uzmanlık kazanmış tecrübeli bir ekiple sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor.
1988 yılında başladığımız mesleğe, 1993 yılında kurumsallaşarak, gelişerek ve geliştirerek devam etmekteyiz. Kurulduğu günden bugüne klasik osmanlı(nakış), hat ve tezhip, 24 Karat altın varak, imitasyon altın varak uygulamaları yanında; müzeyyen (alçı vitray) pencere ve çini işlemeleri alanlarında da çalışmalarına devam eden, işlerinde uzman ekipleriyle en iyisini en uygun fiyata icra ederek Türkiye'nin yedi bölgesinde camilerimize hizmet vermekte olan firmamız kuruluşunun 22.nci yılında faaliyetlerini yurt dışında da devam ettirmektedir...
Eyyuboğlu Cami Nakkaş Hizmetleri
         Uzun yılların verdiği tecrübe ve güvenle birlikte birçok camii nin kalemişi nakkaş, vitray, çini işlerini yaptık. Bunun yanısıra tarihi eserlerin restorasyon ve bakımlarını da özenle tecrübeli personelimizle yapmaktayız. Bize sormadan iş yaptırmamanız sizin karınıza olacaktır. Kaliteli hizmet ve uygun fiyat Eyübboğlu Nakkaş'ta.
NAKKAŞLIK Nakkaş, Eski Türk dilinde resim yapan, ressam anlamındadır. Osmanlı döneminde nakış işleyen, desen hazırlayan, minyatür çizen sanatçılara denilirdi. Nakkaşlar genellikle Saray Nakkaşhanesi'ne bağlı çalışırlardı. Basit, kullanışlı, ince, zarif, vakur ve heybetli... Bütün bu tanımlamaları Osmanlı Mimarisi için kullanmamız hiç de yanlış olmaz. Osmanlıdan günümüze gelen ve halen devam eden Cami süslemeleri Osmanlı Nakkaş Sanatı içerisinde büyük bir önem taşımaktadır. Osmanlı'dan günümüze kadar ayakta kalan çoğu mimari yapıda bu sanatın en güzel ve en ince detaylarına rastlayabiliriz. Özellikle cami , han , kervansaray ve saraylarda yoğun olarak kendisini gösteren nakkaşlık sanatı günümüze kadar önemini yitirmemiş, pek göz önünde olmadan sessiz bir şekilde devam etmiştir. Günümüz yeni mimari yapılarında halen kullanılmaya devam edilen bu süsleme sanatı özellikle camilerde kendini göstermektedir. Genel ve dinî mimarimizin iç duvarlarını, kubbelerini ve tavanlarını sıva, ahşap, taş, bez ve deri gibi malzeme üzerine renkli boyalar ile, bazen de altın varak kullanılarak, kıllı kalem tabir edilen fırçalarla yapılan nakışlara kalemişi; bu nakışları yapan kişilere kalemkâr; tezyinatın (süslemenin) projesi olan desenleri hazırlayıp uygulayan kişilere de nakkaş denilmektedir.


 

Eyyüboğlu Nakkaş

Nakkaş Gıyasettin Eyyüboğlu tarafından kurulan Eyyuboğlu Nakkaş Cami süslemelerinde ve restorasyon çalışmalarında uzmanlık kazanmış tecrübeli bir ekiple sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor. 1988 yılında başladığımız mesleğe, 1993 yılında kurumsallaşarak, gelişerek ve geliştirerek devam etmekteyiz.

Eyyuboğlu Cami Nakkaş Hizmetleri Uzun yılların verdiği tecrübe ve güvenle birlikte birçok camii nin kalemişi nakkaş, vitray, çini işlerini yaptık. Bunun yanısıra tarihi eserlerin restorasyon ve bakımlarını da özenle tecrübeli personelimizle yapmaktayız. Bize sormadan iş yaptırmamanız sizin karınıza olacaktır. Kaliteli hizmet ve uygun fiyat Eyübboğlu Nakkaş'ta.